کارآفرینی و اهمیت نیازسنجی مخاطبان ‏

کارآفرینی و اهمیت نیازسنجی مخاطبان  ‏

کارآفرینی و نیاز مخاطبان

ما همواره در زندگی نیازهایی داریم و حاضریم برای رفع نیازهایمان بهایش را پرداخت کنیم. با توجه به رشد تکنولوژی و پیچیدگی های زندگی امروزی طبیعتاً همه ما انسان ها قادر نیستیم خودمان نیازهای روزمره خود را تامین کنیم و بنابراین سراغ افرادی می رویم که به بهترین شکل ممکن بتوانند نیازهای ما را پاسخ دهند و اینجاست که نقش نیازهای مخاطبان در کارآفرینی نمایان می شود.

حالافرض کنیم ما به عنوان یک کارآفرین از تمام دانش و مهارت خود به بهترین شکل ممکن استفاده و یک محصول باکیفیت را تولید کرده ایم، اما این محصول مورد نیاز مردم جامعه که مخاطبان ما هستند نمی باشد.

مثلاً در شرایط فعلی که شاهد پیشرفت های زیادی در صنعت الکترونیک هستیم و بسیاری از تلویزیون های رنگی باکیفیت تولید می شوند، فرض کنید ما یک تلویزیون سیاه و سفید بسیار خوب و با کیفیت عالی تولید کرده ایم. به نظر شما کسی حاضر است برای تهیه آن محصول پولی را که با هزار زحمت به دست آورده پرداخت کند؟ کسی حاضر است به سراغ ما بیاید و از محصول ما استقبال کند؟ بدون شک پاسخ این سؤال ها منفی است.

نیاز مخاطب را خوب شناسایی کنیم

یکی از مهم ترین اصولی که باید در کارآفرینی و به هنگام راه اندازی یک کسب و کار جدید رعایت شود این است که ببینیم نیازهای مخاطبان هدف ما که بی پاسخ مانده چیست و سپس برای ارائه محصولی متناسب با نیازهای مردم برنامه ریزی کنیم.

البته قبل از این مرحله باید به درستی و با توجه به شرایط جامعه مخاطبان هدف خود را دقیقاً شناسایی کنیم که اهمیت این موضوع در مقاله «شناخت جامعه و مخاطب هدف یک اصل ضروری برای کارآفرینان» بررسی شده است.

برای نتیجه گیری بهتر پیشنهاد می کنم حتماً این مقاله را هم مطالعه کنید.

در واقع کارآفرینان موفق باید ابتدا به دنبال مسائلی باشند که برای مردم حل نشده و سپس برای حل آن مشکلات محصولی مناسب را طراحی کنند. همواره در جوامع مختلف نیازهای زیادی وجود دارند که یا بدون پاسخ باقی مانده اند یا این که امکان ارائه خدمات بهتر برای رفع آن نیاز وجود دارد. در فرآیند کارآفرینی با شناسایی دقیق این نیازها می توان از ابتدا بازار فروش خود را بیمه و با خیالی آسوده برای تولید و ارائه یک محصول باکیفیت برنامه ریزی کرد. بدیهی است که مردم حاضرند برای کالا یا خدماتی که نیازهای آنان را به بهترین شکل ممکن مرتفع سازد با رضایت قلبی هزینه پرداخت کنند.

آیا مردم محصول ما را می پذیرند؟

بسیاری از کارآفرینان ایده های خوبی داشته اند و با تلاش و جدیت ایده هایشان را به محصول نیز تبدیل کرده اند اما به دلیل عدم پذیرش مردم با شکست روبرو شده اند. در واقع محصول تولیدی آن ها ارزش چندانی برای مخاطبانشان نداشته است که حاضر به پرداخت بهای آن بشوند. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید از ابتدا انتهای کار را ببینیم.

یک مثال جذاب

حتماً شما هم نام تاکسی اینترنتی اسنپ را شنیده اید و به احتمال زیاد از خدمات آن هم استفاده کرده اید. اسنپ یک تاکسی اینترنتی هوشمند است که با ارائه یک برنامه کاربردی بر بستر اینترنت در کوتاه ترین زمان ممکن به درخواست مشتری پاسخ داده و سرویس دهی مناسبی ارائه می دهد. اسنپ کسب و کاری است که نیازسنجی مخاطب را به خوبی انجام داده است. نیاز قشر وسیعی از مردم به یک سرویس دهی خوب، امن و ارزان از یک سو و همچنین نیاز عده ای دیگر از مردم جامعه که به دنبال یک شغل تمام وقت یا پاره وقت بودند از سوی دیگر موردتوجه بنیان گذاران این کسب و کار قرار گرفت. پاسخگویی به این نیازها استراتژی راه اندازی سیستم این کسب و کار بود که اتفاقاً نتایج شگفت آوری را در پی داشت و امروزه سیستم این کسب و کار روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است.

این مثال اهمیت توجه به نیاز مخاطبان را به خوبی برای ما روشن می کند و باید دقت کنیم اگر قصد راه اندازی کسب و کاری را داریم قبل از انجام امور اجرایی با حساسیت خاصی نیاز مخاطبان هدف خود را شناسایی کنیم.

محمد صادق حداد...مدرس دانشگاه، نویسنده و محقق...عاشق آموزش دیدن و آموزش دادن

لطفاً کلیک کنید
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *