مراحل راه اندازی کسب و کار- قسمت اول

مراحل راه اندازی کسب و کار- قسمت اول

اهمیت اطلاع از مراحل راه اندازی کسب و کار

بسیاری از افراد توانمند را می شناسم که دارای ویژگی های لازم برای ورود به مسیر کارآفرینی بوده اند اما در این راه دچار مشکلات جدی شده و در نهایت شکست خورده اند. دلیل این شکست ها با عدم شناخت صحیح از مراحل راه اندازی کسب و کار و نداشتن یک برنامه اجرایی اصولی و زمانبندی شده ارتباط کاملاً مستقیم دارد.

در این مقاله و مقاله بعدی شش گام اجرایی برای راه اندازی کسب و کارها را بررسی می کنیم. بدون تردید با اجرای گام به گام مراحلی که در این مقاله توضیح خواهیم داد قادر خواهید بود تا به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید.

گام اول: با خود روراست باشیم

چرا می خواهیم وارد مسیر کارآفرینی شویم؟! این اولین و مهم ترین سؤالی است که باید از خود بپرسیم. گام اول را باید بسیار محکم برداریم و برای پاسخ دادن به این سؤال زمان کافی را در نظر بگیریم. این گام یکی از مهمترین مراحل راه اندازی کسب و کار است. باید دقیقاً بدانیم که انگیزه ما از کارآفرین شدن چیست. باید به روشنی خواسته های خودمان را روی کاغذ بیاوریم. بسیاری از افراد تنها با انگیزه های مادی وارد این مسیر می شوند که این کاملاً اشتباه است.

ما باید قبل از تصمیم گیری برای شروع یک کسب و کار جدید با خودمان کاملاً روراست باشیم و شرایط جسمی، روحی، مالی و حتی شرایط خانوادگی خود را به دقت بررسی کنیم. در اینجا سؤالات زیادی را باید از خود بپرسیم و برای آن ها پاسخ های مناسب پیدا کنیم و یادمان باشد که تمام آن ها را مکتوب کنیم.

این که ما در این گام چه سؤالاتی را باید از خود بپرسیم تا حد زیادی به شرایط افراد بستگی دارد اما تعدادی از سؤالات عمومی تر را در ادامه با هم مرور می کنیم:

آیا روحیات من با کسب و کار جدیدی که در نظر دارم سازگار است؟

آیا شرایط جسمانی من برای ورود به مسیر کارآفرینی مناسب است؟

آیا خانواده من سبک زندگی کارآفرینی را می پذیرند؟

آیا من ویژگی های لازم برای کارآفرین شدن را دارم؟

آیا توانایی پذیرش شکست در این مسیر را دارم؟

آیا برای انتخاب مسیر کارآفرینی صددرصد مطمئن هستم؟

این سؤالات و هر سؤال دیگری که جواب دادن به آن ها انتخاب مسیر را برای ما روشن تر می کند باید در همین مرحله پرسیده شود. بعد از پاسخگویی به آن ها اگر اطمینان داریم که مسیر مناسب برای ما مسیر کارآفرینی است، مجوز ورود به مرحله بعد و برداشتن گام دوم برای ما صادر می شود.

گام دوم: از ابتدا، انتها را ببینیم

این مرحله یکی از مهمترین مراحل راه اندازی کسب و کار است که قبلاً در مقاله «کارآفرینی و اهمیت نیازسنجی مخاطبان» به خوبی توضیح داده شده است.

یکی از مهم ترین اصولی که باید در هنگام راه اندازی کسب و کار جدید رعایت شود این است که ببینیم نیازهای مخاطبان هدف ما که بی پاسخ مانده چیست و سپس برای ارائه محصولی متناسب با نیازهای مردم برنامه ریزی کنیم.

در واقع کارآفرینان موفق باید ابتدا به دنبال مسائلی باشند که برای مردم حل نشده و سپس برای حل آن مشکلات محصولی مناسب را طراحی کنند. همواره در جوامع مختلف نیازهای زیادی وجود دارند که یا بدون پاسخ باقی مانده اند یا این که امکان ارائه خدمات بهتر برای رفع آن نیاز وجود دارد. با شناسایی دقیق این نیازها می توان از ابتدا بازار فروش خود را بیمه و با خیالی آسوده برای تولید و ارائه یک محصول باکیفیت برنامه ریزی کرد. بدیهی است که مردم حاضرند برای کالا یا خدماتی که نیازهای آنان را به بهترین شکل ممکن مرتفع سازد با رضایت قلبی هزینه پرداخت کنند.

گام سوم: رشد بازار را در نظر بگیریم

فرض کنید ما تولید کننده بهترین تلویزیون سیاه و سفید در ایران هستیم، آیا در شرایط فعلی کسی از محصول ما خرید می کند؟ بسیار روشن است که پاسخ به این سؤال منفی است. شاید اگر این محصول بیست سال قبل تولید می شد مشتریان زیادی داشت و نیاز قشر وسیعی از مردم جامعه ما را برطرف می کرد اما با توجه به سرعت رشد بالای تکنولوژی امروزه خریداری ندارد.

بنابراین زمانی که تصمیم به ارائه کالا یا خدماتی می گیریم باید شرایط بازار را نیز بسنجیم و ببینیم محصول تولیدی ما چقدر جای رشد دارد و با توجه به سرعت رشد بازار و سایر رقبا آیا توان پاسخگویی به نیازهای مشتریان را دارد؟!

یک مثال دیگر

به عنوان یک مثال دیگر می توانیم گوشی های تلفن همراه ساخته شده توسط شرکت معتبر نوکیا را مثال بزنیم. ورود تکنولوژی تلفن همراه به ایران همراه با ورود گوشی های شرکت نوکیا بود. سهم عمده ای از بازار تلفن همراه ایران متعلق به نوکیا بود و کمتر کسی است که در ایران با گوشی های ساخت این شرکت خاطره ای نداشته باشد.

اما با رشد سریع تکنولوژی و ورود رقبای دیگری همچون اپل و سامسونگ امروزه می بینیم که نوکیا در کشور ما سهم اندکی از این بازار را به خود اختصاص داده است. هر چند محصولات ساخت این شرکت نیز پیشرفت های زیادی داشته اند، اما حداقل در کشور ایران رشد سایر رقبا بسیار چشمگیرتر از رشد این برند معروف بوده است.

بنابراین اگر می خواهیم کارآفرین موفقی باشیم باید بازار هدفی را انتخاب کنیم که امکان رشد زیادی داشته باشد و سعی کنیم برای محصول تولیدی خود برنامه رشد و توسعه در نظر بگیریم تا بتوانیم از سایر رقبا پیشی بگیریم.

در مقاله بعدی سه گام مهم دیگر در راه اندازی کسب و کار را بررسی خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنم محصول صوتی «شش گام طلایی تا کارآفرینی» را با تخفیف ویژه از لینک زیر دریافت کنید. این محصول برای افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند بسیار مناسب است.

تمایل به دریافت محصول صوتی «شش گام طلایی تا کارآفرینی» با تخفیف ویژه دارم.

محمد صادق حداد...مدرس دانشگاه، نویسنده و محقق...عاشق آموزش دیدن و آموزش دادن

لطفاً کلیک کنید
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *